کارگروه اطلاع‌رسانی و آرام‌بخشی کمیته پدافند غیرعامل دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر برگزار شد

11 آبان 1401
رئیس کارگروه اطلاع‌رسانی و آرام‌بخشی کمیته پدافند غیرعامل دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: در این مدت کارگروه اطلاع‌رسانی و آرامش بخشی کمیته پدافند غیرعامل همانند گذشته نسبت به کنترل شایعات، نحوه برقراری ارتباطات مؤثر در زمان شیوع کرونا و سایر شرایط اضطراری، رصد شبکه‌های مجازی و مدیریت رسانه اقدامات لازم را انجام داده است.

سید مجید حسینی گفت:  تهیه و آماده‌سازی کلیپ‌های کوتاه از زحمات و تلاش‌های واحدهای مختلف، موشن‌گرافیک‌های آموزشی، انتشار محتواهای آموزشی در فضای مجازی و نصب بنرهای اطلاع‌رسانی در خصوص پیام‌های بهداشتی، معرفی مراکز منتخب کووید 19 و ... در سایزهای مختلف در سطح شهرستان‌های تحت پوشش دانشگاه گوشه‌ای اقدامات انجام‌شده مدیریت روابط عمومی و بین‌الملل دانشگاه در این مدت بوده است.
مدیر روابط عمومی و بین‌الملل دانشگاه تأکید کرد: اطلاع‌رسانی سریع و مناسب در چرخه مدیریت بحران در اولویت است و شایعات همیشه در زمان بحران‌ها مشکل‌آفرین است و اخباری که در سایت، کانال و گروه‌های مجازی دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر درج می‌شود، مورد تائید است و باید از انتشار اخبار کذب خودداری کنیم.
وی با اشاره به تعیین یک سخنگو در حوزه اطلاع‌رسانی، بیان کرد:  ضروری است یک نفر به‌عنوان سخنگوی دانشگاه تعیین شود تا در ارتباط با روابط عمومی، اخبار صحیح را به اطلاع مخاطبین برساند.
حسینی تأکید کرد: تهیه یک تفاهم‌نامه در خصوص سلامت روان با سازمان‌های همکار جهت جلوگیری از چندگانی در مدیریت بحران لازم است تا از ظرفیت‌های روان‌پزشکی و روانشناسی دانشگاه جهت آرامش‌بخشی بعد از وقوع بحران استفاده شود.
در این کارگروه مدیر روابط عمومی و بین‌الملل دانشگاه، مدیر گروه سلامت روان، مدیر گروه آموزش سلامت، نماینده کارگروه درمان، نماینده کارگروه غذا و دارو، نماینده اورژانس و دبیر کمیته عضو هستند.

انتهای پیام/ س.م 1021

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

 


کلمات کلیدی:
پدافند.غیر‌عامل     سید.مجید.حسینی     رئیس.کارگروه.اطلاع‌رسانی.پدافند.غیرعامل.دانشگاه.علوم.پزشکی.بوشهر    

تاریخ بروز رسانی:   11 آبان 1401

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >